Днес Каварна изпрати своите зрелостници от випуск 2025/2026. Училищните дворове се изпълниха с родители, учители, роднини и приятели, дошли да споделят един от най-вълнуващите моменти за абитуриентите. С тържествена и емоционална церемония Средно училище „Стефан Караджа“ и Професионална земеделска гимназия „Кл. Арк. Тимирязев“ изпратиха 64 зрелостници с аплодисменти, вълнение и усмивки. За последен път дванадесетокласниците чуха училищния звънец – символичен финал на един важен етап от техния живот. С признателност към изминалите години и с надежда за бъдещето те се разделиха със своето училище.
Кметът на община Каварна Елена Балтаджиева, изпрати поздравителен адрес към абитуриентите, като им пожела:
… „Бъдете самостоятелни, но с памет.
Бъдете честни, но с отговорност.
Бъдете дейни, любознателни и креативни и живейте достойно.
Каварна за вас е винаги отворена врата – тя има нужда от млади хора, които да я променят!
Прегърнете своя свят, докажете се и се върнете – от родното място по-хубаво няма никъде по света!
Имайте своята вярна посока!“
Средно училище „Стефан Караджа“ изпрати 35 зрелостници от две паралелки с предприемачески и математически профил с класни ръководители Павлина Василева и Марияна Демостенова.
Професионална земеделска гимназия „Кл. Арк. Тимирязев“ изпрати 29 абитуриенти от специалностите „Администратор в хотелиерството“ и „Фермер, растениевъд и полевъд“. Техни класни ръководители са Татяна Маринова и Станислав Танев. Поздравления към абитуриентите отправиха и директорите на двете училища – Емил Андонов и инж. Радка Илиева.
Програмата включваше поздравления от единадесетокласниците, изпълнения на Детска фолклорна танцова школа „Орисия“ и Фолклорна